XXIX Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka

Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka znów zagościła w Bobowej. W dniu 2 października 2019 r. w sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej odbył się tradycyjny miting literacki „Autorzy Wspólnej Europy” zrealizowany w ramach XXIX Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.
Organizatorem wydarzenia był Pan Andrzej Grabowski – poeta, prozaik, twórca poezji oraz literatury dla dzieci i młodzieży, Kawaler Orderu Uśmiechu.
Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza.
Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka jest festiwalem szeroko pojętej działalności artystycznej pod którą kryje się poezja, literatura, muzyka jak i sztuka. Impreza o charakterze międzynarodowym organizowana od 29 lat jest miejscem spotkań wielu artystów: poetów, muzyków, malarzy, twórców z wielu bliskich i odległych zakątków świata.
Podczas Tradycyjnego mitingu literackiego swe dzieła zaprezentowali artyści:
Krystyna Konecka (Polska) – poetka, dziennikarka, fotoreporterka. W dorobku ma liczne publikacje w prasie ogólnopolskiej. Otrzymała za nie m.in. nagrodę Funduszu Literatury Ministerstwa Kultury i Sztuki.
Tamara Łucenko (Ukraina) – muzyk, piosenkarka, autorka tekstów do piosenek, scenarzystka, reżyserka video, twórczyni ukraińskiego projektu „Lumara Urban”, organizatorka wydarzeń oraz projektów kreacyjnych, zwyciężczyni festiwalu „Edelwejs” oraz konkursu piosenkarskiego „Czerwona Ruta”.
Stefan Jurkowski (Polska) – polski poeta, publicysta, krytyk literacki, dziennikarz. Opublikował 17 tomów poezji. Laureat wielu nagród m.in. Nagrody Młodych im. Włodzimierza Pietrzaka za tom „Wysokie lato”. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za działalność w Związku Literatów Polskich.
Lam Quang My (Wietnam) – jest doktorem nauk fizycznych, pracował w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk. Pisze i tłumaczy wiersze autorów polskich i wietnamskich. Aktywnie uczestniczy w polskim życiu literackim. Jest laureatem wielu nagród m.in. Światowych Dni Poezji UNESCO 2006. Jest członkiem Związku Literatów Wietnamskich i Związku Literatów Polskich.
  • DSC_0769-2