Jasełka 2013

„Przybieżeli anieli …”

13 stycznia w sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej odbył się 13. Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych. Widowiska poświęcone narodzinom Jezusa w betlejemskiej szopce przedstawiło siedem zespołów.
Na deskach sceny wystąpiły:
Zespół „Skrzaty” z Przedszkola samorządowego w Bobowej w przedstawieniu „Historia niezwykłej nocy”. Opiekunami zespołu były: Bożena Tabiś i Lidia Szpila.
Klasa IIc z Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej pod kierunkiem pani Doroty Rysiewicz zaprezentowała przedstawienie „Cudowna noc”.
Grupa szkolno-przedszkolna ze Szkoły Podstawowej w Sędziszowej  przygotowała jasełka „Narodziny Jezusa”, razem z paniami: Beatą Janus i Małgorzatą Laskowską
Zespół teatralny „Szpila” ze Szkoły Podstawowej w Stróżnej wraz z opiekunami: Wiesławą Wiatr i Tomaszem Taraskiem zaprezentował przedstawienie jasełkowe „Przybieżeli anieli …”
Dzienny Ośrodek Wsparcia w Bobowej przygotował pod okiem  pani Renaty Warzechy i Marcina Gryzika przedstawienie „Jasełka na wesoło”.
Również „ Teatrzyk spod ławki” ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach przygotował „Jasełka na wesoło”, razem z  panią Barbarą Włodarz.
Na zakończenie przeglądu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jankowej zaprezentowały przedstawienie „Rozejrzyjcie się wokół”, którego scenariusz powstał na motywach baśni „Dziewczynka z zapałkami” H. Ch. Andersena. Opiekunką grupy była Alicja Rodak.
Kolejny raz widzowie mogli się przekonać, że wyobraźnia twórców przedstawień jest bogata i nieprzewidywalna.
Organizator, czyli Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa gratuluje młodym artystom udanych występów a opiekunom grup i rodzicom składa wielkie podziękowania za trud włożony w przygotowanie widowisk, wspaniałe dekoracje i stroje.

• jaselka_01
  • jaselka_02