Jej wysokość Brzanka i przyjaciele

"Jej wysokość Brzanka i przyjaciele" to tytuł spotkania, które odbyło się 7 grudnia 2015 r., w Domu Kultury w Siedliskach z inicjatywy  Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa

W podróż krajoznawczo – historyczno - przyrodniczą po Pogórzu Ciężkowickim i Rożnowskim zaprosił Piotr Firlej z Tuchowa. Piotr Firlej jest  autorem przewodnika pt. "Jej wysokość Brzanka", przewodnikiem turystycznym z ponad 10 letnim doświadczeniem, w firmie Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości pracuje  6 lat.

Z obecnymi na spotkaniu podzielił się swoją wiedzą, opakowaną w przystępną i wesołą formę. Przybliżył zebranym atrakcje Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego, uświadomił, że mieszkamy w pięknym rejonie, gdzie jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Zachęcał do aktywnego wypoczynku pokazując miejsca, w których można fajnie, rodzinnie spędzić czas. Do takich miejsc należy Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, wieże widokowe; w Bruśniku, na Brzance czy Liwoczu, atrakcje gospodarstwa agroturystycznego „Paryja” w Ołpinach, basen w Faściszowej, piękne zabytkowe kościoły.

Prezentacja którą nam przedstawił jest kompilacją informacji jakie zamieszcza Piotr Firlej na prowadzonych przez siebie stronach:

www.jejwysokoscbrzanka.pl

www.pogorza.pl