Centrum Kultury

Kontakt

Odwiedziło nas

0480135
Dzisiaj
W tym tygodniu
Od zawsze
206
2305
480135

XXI Ogólnopolski Konkurs Koronki Klockowej

Protokół z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej
XXI Ogólnopolski Konkurs Koronki Klockowej w Bobowej
spisany w dniu 28.09.2015 r.

Komisja artystyczna w składzie:

  1. Jana Frajkorová - przewodnicząca
  2. Bogusława Błażewicz – członek
  3. Bogumiła Kowalska - członek
  4. Jadwiga Bryndal - członek
  5. Bogdan Krok – członek
  6. Aleksandra Sokołowska – członek
  7. Martina Konkoľova - członek

Po obejrzeniu i gruntownej ocenie 77 prac 24 autorów w grupie dzieci, 4 prac 2 autorów w grupie młodzieży oraz 54 prac 24 dorosłych uczestników z zakresu koronki klockowej: słowiańskiej małoparkowej, wieloparkowej i łączonej z płótnem (wielo-
i małoparkowej), współczesnej (dowolnej) – postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii koronki klockowej „słowiańskiej” małoparkowej

  • I miejsce przyznano:Zofii Tarasek z Brzany
  • II miejsce przyznano: Małgorzacie Klimek z Brzany
  • III miejsce przyznano: Stanisławie Kuczyńskiej z Brzeszcza
  • dwa wyróżnienia przyznano: Elżbiecie Kowalskiej z Nowego Sącza i Jadwidze Śliwa z Bobowej

W kategorii koronki wieloparkowej i łączonej z płótnem (wielo – i małoparkowej)

  • I miejsce przyznano:Irenie Brążkiewicz z Bydgoszczy
  • Dwa równorzędne II miejsca przyznano:Małgorzacie Belcer z Bobowej i Irenie Domagała z Krakowa
  • III miejsca nie przyznano.
  • wyróżnienie przyznano: Irenie Koczaja z Bieździedzy

W kategorii koronki  dowolnej

  • I miejsce przyznano: Monice Madej z Bobowej.
  • II miejsce przyznano: Mieczysławie Pasternak z Krakowa
  • dwa równorzędne III miejsca przyznano: Ewie Szpila z Bobowej i Marii Szmagaj z Konina
  • cztery wyróżnienia przyznano: Magdalenie Madej z Bobowej, Zofii Cieśla Durlak ze Stróżnej, Bogumile Zając z Krakowa, Beacie Rząca z Bobowej.

nagrody za udział w konkursie otrzymują: Janinia Gniadek z Bieździedzy, Agnieszka Jurkiewicz z Brzany, Józefa Hamulewicz z Wieliczki, Beata Jarema z Rudawy, Magdalena Fugiel z Krakowa, Maria Ligęzowska, Alina Krok-Gazda z Bobowej.

Grupa młodzieży

  • I miejsce przyznano Barbarze Stukus z Bobowej
  • II miejsce przyznano.Patrycji Klimek z Brzany

Grupa dzieci:

  • dwa równorzędne I miejsca przyznano: Katarzynie Kloc z Brzany i Patrycji Król z Siedlisk
  • dwa równorzędne II miejsca przyznano: Magdalenie Marszał z Siedlisk i Katarzynie Stukus z Bobowej
  • dwa równorzędne III miejsca przyznano: Justynie Mucha i Małgorzacie Stukus z Bobowej
  • Wyróżnienia otrzymują: Joanna Semla, Kinga Szczepanek, Zofia Stukus, Gabriela Semla, Marzena Kruczek z Bobowej, Nina Gawlik, Marta Król, Julia Fryczek, Martie Prause, Justyna Gawlik, Natalia Marszał z Siedlisk
  • Dyplomy za udział w konkursie otrzymują; Sandra Michalik, Karolina Grzesiak z Siedlisk, Partycja Ziomek, Joanna Martuszewska z Wilczysk, Maja Dyga, Emilia Romańska, Martyna Motyka z Bobowej

Komisja serdecznie dziękuję organizatorom i wszystkim uczestnikom konkursu za podtrzymywanie i propagowanie bezcennej dla regionu dziedziny twórczości artystycznej jaką jest koronka klockowa.

  • konkurs_001
  • konkurs_002
  • konkurs_003
  • konkurs_004
  • konkurs_005
  • konkurs_006
  • konkurs_007
  • konkurs_008
  • konkurs_009
  • konkurs_010
  • konkurs_011
  • konkurs_012
  • konkurs_013
  • konkurs_014
  • konkurs_015
  • konkurs_016
  • konkurs_017
  • konkurs_018
  • konkurs_019
  • konkurs_020
  • konkurs_021
  • konkurs_022
  • konkurs_023
  • konkurs_024
  • konkurs_025
  • konkurs_026
  • konkurs_027
  • konkurs_028
  • konkurs_029
  • konkurs_030
  • konkurs_031
  • konkurs_032
  • konkurs_033
  • konkurs_034
  • konkurs_035
  • konkurs_036
  • konkurs_037
  • konkurs_038
  • konkurs_039
  • konkurs_040
  • konkurs_041
  • konkurs_042
  • konkurs_043
  • konkurs_044
  • konkurs_045
  • konkurs_046
  • konkurs_047