I Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych

W dniu 25 czerwca 2014 roku w sali widowiskowej „Koronka” odbył się pierwszy Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych.  Uczestnicy to zespoły taneczne działające w szkołach, świetlicach,  placówkach oświatowych i kulturalnych. Młodzi artyści należeli do dwóch kategorie wiekowych: 7-12 lat oraz 13-18 lat. Pokaz przedstawiał różne formy tańca integrując lokalne środowisko taneczne dzieci i młodzieży. Każdy zespół przedstawiał się w jednej kategorii tanecznej: formy różne  bądź taniec ludowy. Zaprezentowane tańce ludowe  przypomniały wszystkim polską tradycję ludową. Przegląd służył również wymianie pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami tanecznymi. W przeglądzie udział wzięły następujące grupy:

• Cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach – w tańcach:„ Mix cheerleaderski”, „Taniec aerobowy”; opiekun: Katarzyna Ligęza;
  • „Słoneczka” ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bobowej – w tańcach: „Polka tramblanka”, „Polonez”; opiekunowie: Patrycja Kruczek, Barbara Potoczek, Dorota Gorgosz, Justyna Urbanek, Maria Ziomek;
  • „Trzeciaki-dzieciaki” ze  Szkoły Podstawowej w Bobowej – w tańcach: „Belgijka”, „Country Road”, „Rock and roll”, „Czekolada”; opiekun: Dorota Rysiewicz;
  • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jankowej – w tańcach „Nasza Polka”, „Polka Mazurka”, „Polka Suwiec”; opiekunowie: Bogumiła Kowalska, Teresa Skrzypek, Mateusz Skrzypek;
  • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sędziszowej – w tańcach „Rock and roll”, „Creyzy”; opiekun: Wiesława Tarasek.

Wszystkie zespoły były świetnie przygotowane do występu, bardzo dobrze opanowały niejednokrotnie bardzo trudną choreografię. Każda grupa otrzymały pamiątkowe dyplomy  i statuetki upamiętniające wydarzenie.

• taneczny01
  • taneczny02