15. Gminny Przegląd Teatralny

10 maja 2014r. (sobota) w sali widowiskowej Koronka w Bobowej odbył się XV Gminny Przegląd Teatralny zorganizowany przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.

W przeglądzie wzięło udział 7 zespołów teatralnych:

• „Skrzaty i Krasnale” z Przedszkola Samorządowego w Bobowej z przedstawieniem Przygoda niegrzecznej żabki

• „Pierwszaczki” ze Szkoły Podstawowej w Jankowej z przedstawieniem Jaś i Małgosia

• „Szpila” ze Szkoły Podstawowej ze Stróżnej z przedstawieniem Czerwony Kapturek szuka Księcia

• „Teatrzyk Spod Ławki” ze Szkoły Podstawowej z Wilczysk z przedstawieniem Kopciuszek

• „Marionetka” z Zespołu Szkół w Siedliskach z przedstawieniem Wybór

• „Chochliki” ze Szkoły Podstawowej z Sędziszowej z przedstawieniem Kopciuszek XXI wieku

• „Zespół Teatralny” z Zespołu Szkół w Brzanej z przedstawieniem Mały Książe powraca

Komisja w składzie:

• Barbara Kowalska – przewodnicząca

• Monika Rak – członek

• Barbara Zielińska – członek

przyznała:

I miejsce – Złotą Maskę dla:

• Zespołu Teatralnego „Marionetka” z Zespołu Szkół w Siedliskach za przedstawienie „Wybór”. Opiekunowie: Renata Rzepka, Anna Motyka

II miejsce – Srebrną Maskę dla:

• Teatrzyku „Szpila” ze Szkoły Podstawowej w Stróżnej za przedstawienie „Czerwony Kapturek szuka Księcia”. Opiekunowie: Wiesława Wiatr, Tomasz Tarasek

III miejsce - Brązową Maskę dla:

• Teatrzyku „Chochliki” ze Szkoły Podstawowej w Sędziszowej za przedstawienie „Kopciuszek XXI wieku”. Opiekun: Wiesława Tarasek.

Wyróżnienia otrzymały:

• „Skrzaty i Krasnale” z Przedszkola Samorządowego w Bobowej za przedstawienie „Przygoda niegrzecznej żabki”. Opiekunowie: Bożena Tabiś, Lidia Szpila, Bogumiła Szczepanek.

• „Pierwszaczki” ze Szkoły Podstawowej w Jankowej za przedstawienie: „Jaś i Małgosia”. Opiekun: Ewa Łatka.

Wszystkie zespoły prezentowały wysoki poziom gry teatralnej i ogromne zaangażowanie. Mali aktorzy doskonale opanowali tekst i mimo ogromnego stresu zaprezentowali się doskonale. Niektóre dzieci wystąpiły po raz pierwszy przed tak dużą publicznością i komisją oceniającą. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i słodycze.

W przerwie pomiędzy występami zespołów teatralnych odbyło się rozdanie nagród w konkursie na pisankę tradycyjną.

• komisja01
  • komisja02