Przegląd Teatrów 2013

W dniach 25-26 maja br. w sali widowiskowej „Koronka” odbył się po raz czternasty Gminny Przegląd Teatrów Dzieci i Młodzieży.  W tegorocznej edycji udział wzięło jedenaście grup teatralnych z terenu gminy Bobowa.
Komisja w składzie:
Małgorzata Grygiel – przewodnicząca
Wiesława Tarasek – członek
Justyna Stachura – członek
po obejrzeniu 11 przedstawień postanowiła przyznać:
W kategorii – Przedszkola i Zerówki:
I miejsce dla:
Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej, „Słoneczka” klasa „0” gr. IV za przedstawienie „Apetyt na zdrowie i ekologię”. Opiekunowie: Maria Ziomek, rodzice.
Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej, „Motylki” klasa „0” gr. V za przedstawienie „Jaś i Małgosia”. Opiekunowie: Barbara Potoczek, rodzice.
Wyróżnienie:
-  „Krasnale i Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego w Bobowej za przedstawienie „Wiosenne kwiaty dla Mamy i Taty”. Opiekunowie: Bogumiła Szczepanek i Lidia Szpila.
-  „Kwiatuszki” klasa „0” gr. III za przedstawienie „Dom Mody” z Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej. Opiekunowie: Dorota Gorgosz, rodzice.
W kategoria – Szkoły Podstawowe:
I miejsce: Klasy IIa i IIb z Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej za przedstawienie „Brzydkie kaczątko”. Opiekunowie: Aneta Fyda, Agnieszka Święs.
II miejsce: Zespołu Teatralnego „Marionetka” ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach za przedstawienie „Krzesiwo”. Opiekunowie: Renata Rzepka, Anna Motyka.
III miejsce: „Teatrzyku spod ławki” ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach za przedstawienie „Urodziny Czerwonego Kapturka”. Opiekun Barbara Włodarz.
Wyróżnienia:
- Zespół Teatralny „Szpila” ze Szkoły Podstawowej w Stróżnej za przedstawienie „Wygrana” Opiekunowie: Wiesława Wiatr, Tomasz Tarasek.
- „Teatrzyk spod ławki” ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach za przedstawienie „Książe szuka żony”. Opiekun Barbara Włodarz.
Wyróżnienia specjalne:
Dzienny Ośrodek Wsparcia w Bobowej za przedstawienie "Święto chłopa”. Opiekunowie: Renata Warzecha, Łukasz Rzeszutek.
Szkolny Zespół Teatralny z Zespołu Szkół w Brzanie za przedstawienie „Papierowe szczęście”. Opiekun Elżbieta Alicja Śliwa.
Dla Joanny Mierzwy z Brzanej za scenariusz do przedstawienia „Papierowe szczęście”.

Wyróżnieni aktorzy:
Zofia Lichoń kl. „0” z Bobowej – za rolę czarownicy, Karolina Kuropatwa kl. II z Bobowej – za rolę kaczki (mamy), Karolina Fryczek z Siedlisk – za rolę księżniczki, Weronika Garduła z Brzanej – za rolę Anki, Oliwia Gorgosz z Wilczysk – za rolę czerwonego kapturka, Wiktoria Gazda ze Stróżnej – za rolę ojca.
Zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i maskotki.
Komisja oceniała uczestników według następujących kryteriów: ogólne wrażenia artystyczne, scenografia, wyrazistość prezentowanych postaci, dykcja, stopień opanowania pamięciowego.
Komisja wyraża swoje uznanie dla pracy nauczycieli prowadzących wszystkie grupy teatralne.

• teatrzyk_01
  • teatrzyk_02