Centrum Kultury

Od zawsze

Prezentacje Artystyczne Przedszkolaków

3 czerwca w Bobowej w sali widowiskowej „Koronka” odbyła się  prezentacja artystyczna przedszkolaków zorganizowana przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.

Mali artyści zaprezentowali ciekawe programy pełne wierszy, tańca, śpiewu i zabawy. Celem spotkania była przede wszystkim integracja środowiska przedszkolnego, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziećmi, jak również przybliżenie dzieciom różnych form artystycznego wyrazu. Niejednokrotnie były to pierwsze próby teatralne dzieci przed tak dużą widownią. Przedział wiekowy dzieci to 3-6 lat.
W widowisku uczestniczyło cztery grupy:

• Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej, kl. „0” gr. I – z przedstawieniem „Dzień uśmiechu” – wychowawca  Justyna Urbanek;
  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej, kl. „0” gr. III – z montażem słowno-muzycznym – „Zaczarowanym pociągiem w świat bajek” – wychowawca  Dorota Gorgosz;
  • Szkoła Podstawowa im. mjr H. Dobrzańskiego „Hubala” w Jankowej kl. „0” – z przedstawieniem – „Walczyk dla mamy” – opiekunowie: Edyta Święs, Natalia Ćwikła;
  • Przedszkole Samorządowe w Wilczyskach – z przedstawieniem „Kukuryku awantura dziś w kurniku” – opiekunowie: Elżbieta Laskowska i Monika Łatka.

Wszystkie zespoły były bardzo dobrze przygotowane artystycznie, opanowały niejednokrotnie długie teksty. Duży wkład w przygotowanie programów artystycznych  włożyli nie tylko nauczyciele, ale i  rodzice pomagając w przygotowaniu strojów  młodych artystów. Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze. W przerwach pomiędzy występami czas dzieci umilały zabawy muzyczne.

• !bobowa.gr.III_01
  • !bobowa.gr.III_02