Centrum Kultury

Od zawsze

Turniej Recytatorski 2013

Jak co roku Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa zorganizowało Turniej Recytatorski. Konkurs odbył się 21 marca o godzinie 10.00 w sali widowiskowej „Koronka”. W turnieju udział wzięli głównie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych Gminy Bobowa, jednak mógł uczestniczyć w nim każdy, bez względu na wiek. Dzieci i młodzież przed komisją konkursową recytowały przede wszystkim wiersze Juliana Tuwima. Każdy z uczestników w czasie 10 minut moógł zaprezentować maksymalnie dwa utwory. Komisja konkursowa zwracała w swojej ocenie uwagę na dobór repertuaru do wieku uczestnika, stopień opanowania pamięciowego tekstu, interpretację utworu, dykcję oraz inne walory jak choćby scenografia, podkład muzyczny. Każdy z uczestników powinien się czuć wygranym bowiem poziom był bardzo wysoki.
Oto wyniki XIV edycji Gminnego Turnieju Recytatorskiego :

Klasy  1-3 :
1. miejsce – Kinga Kozioł (Bobowa)
2. miejsce- Klaudia  Mól (Bobowa)
3. miejsce – Gabriela Rymek (Siedliska)

Klasy 4-6 :
1. miejsce – Karolina Fryczek (Siedliska) , Tymoteusz Semla (Sędziszowa), Joanna Forczek (Bobowa)
2. miejsce – Robert Kruczek (Bobowa), Paulina Lichoń (Bobowa), Zuzanna Łaś (Bobowa)
3. miejsce – Sara Lach (Bobowa), Magdalena Wąs (Jankowa )
Wyróżnieni: Aleksandra Falczak (Stróżna), Natalia Gryzło (Brzana )

Gimnazja:
1. miejsce - Jakub Forczek - Gimnazjum w Bobowej