Centrum Kultury

Bobowska Szkoła Tradycji „Szabasówka”

Kontakt

Odwiedziło nas

0517742
Dzisiaj
W tym tygodniu
Od zawsze
58
2761
517742

Konkurs Historyczny „Józef Piłsudski i Bolesław Wieniawa- Długoszowski- Wielcy Polacy w służbie Ojczyzny”

 

W dniu 8 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Stróżnej odbył się gminny etap Konkursu Historycznego, którego celem było uczczenie pamięci ważnej postaci Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego. Test wymagał od uczniów sporego zasobu wiedzy dotyczącej tytułowych postaci konkursu.

Organizacja konkursu pozwoliła na:

- uczczenie pamięci o Bolesławie Wieniawie-Długoszowkim

- popularyzację zainteresowań uczniów historią Bobowej,

- kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży,

- motywowanie i wspieranie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy.

Z 40-ma pytaniami testowymi zmierzyło się 18-stu uczniów z szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Bobowa.
Komisja jury w składzie:
Przewodniczący- Daniel Durlak- nauczyciel historii,
sekretarz- Małgorzata Hołda- Kuchnik- dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa

członek- Andrzej Płaziński- dyrektor Szkoły Podstawowej w Stróżnej
oceniła 18 prac konkursowych i postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
 

Kategoria: Szkoły Podstawowe- I grupa wiekowa:
I miejsce- Sebastian Kurzawa (Szkoła Podstawowa w Jankowej)
II miejsce- Zuzanna Pater (ZS w Brzanie)
III miejsce- Gabriela Magiera (ZS w Bobowej), Ilona Sus (ZS w Bobowej), Przemysław Wagner (ZS w Siedliskach), Marta Jankowska (Szkoła Podstawowa w Stróżnej)
IV miejsce- Gabriela Rymek (ZS w Siedliskach), Sylwia Semla (ZS w Brzanej)
V miejsce-Stanisław Kwarciński (Szkoła Podstawowa w Jankowej), Natalia Tokarz (Szkoła Podstawowa w Wilczyskach)
VI miejsce-Martyna Popiela (ZS w Bobowej)
VII miejsce-Karolina Chronowska (Szkoła Podstawowa w Stróżnej)

 

Kategoria: Gimnazja- II grupa wiekowa:
I miejsce-Patrycja Wójtowicz (ZS w Bobowej)
II miejsce-Joanna Forczek (ZS w Bobowej)
III miejsce-Adrian Myśliwiec (ZS w Brzanie), Łukasz Muszyński (ZS w Brzanie)
IV miejsce-Kacper Pruś (ZS w Siedliskach), Bartłomiej Semla (ZS w Siedliskach)

 

Kategoria: Drużyny ( Szkoła Podstawowa):
I miejsce- ZS w Brzanie
II miejsce- Szkoła Podstawowa w Jankowej
III miejsce- ZS w Siedliskach
IV miejsce- Szkoła Podstawowa w Wilczyskach
V miejsce- ZS w Bobowej
VI miejsce- Szkoła Podstawowa w Stróżnej

 

Kategoria: Drużyny ( Gimnazja):

I miejsce- ZS w Bobowej
II miejsce ZS w Brzanie
III miejsce- ZS w Siedliskach

  • historyczny_001
  • historyczny_002
  • historyczny_003
  • historyczny_004
  • historyczny_005
  • historyczny_006
  • historyczny_007
  • historyczny_008
  • historyczny_009
  • historyczny_010
  • historyczny_011
  • historyczny_012
  • historyczny_013