Centrum Kultury

Kontakt

Odwiedziło nas

0874011
Dzisiaj
W tym tygodniu
Od zawsze
123
1131
874011

III Prezentacje Artystyczne Przedszkolaków 2016

 

„Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym”[1]

 

27 kwietnia o godzinie 10:00 Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa zorganizowało III Prezentacje Artystyczne Przedszkolaków „Koronkowe Słoneczko” w Sali widowiskowej „Koronka”. Podczas przeglądu zaprezentowały się przedszkola z naszej gminy: Odział Przedszkolny Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Jankowej, Przedszkole Samorządowe w Bobowej- grupa „Skrzaty” i „Krasnale” oraz Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej w Sędziszowej. Grupa z Jankowej wystąpiła jako pierwsza i zaprezentowała przed widownią własną interpretację bajki: „Czerwony Kapturek”- pieczołowicie wykonane kostiumy wzbudzały duże zainteresowanie najmłodszej widowni. Oprócz przedstawienia przedszkolaki przygotowane przez panie: Agnieszkę Pater i Edytę Święs wykonały wspólnie piosenkę oraz zaprezentowały swoje talenty taneczne pod czujnym okiem naszej instruktorski pani Celiny Job. Po kolorowym występie na scenie pojawiła się grupa „Skrzatów” i „Krasnali” z Bobowej. Dzieciaki pięknie recytowały wiersz, przedstawiły układy taneczne oraz wiosenną piosenkę, której bohaterką była mała Pani Wiosna. Pięćdziesięcioosobowa grupa przedszkolaków została przygotowana przez panią Alicję Płazińską, panią Bogumiłę Szczepanek, panią Lidię Szpila oraz instruktora panią Celinę Job. Jako trzeci na scenie pojawił się zespół z Oddziału Przedszkolnego w Sędziszowej, który zaprezentował swoje zdolności artystyczne. Na deskach „Koronki” dzieciaki  przedstawiły zgromadzonym „walc kwiatów” oraz grę na instrumencie (flecie) w wykonaniu solistki Salomei Mika. Część artystyczną maluchów przygotowała pani Karolina Semla oraz pani Agnieszka Bartoszek. Prezentacje, które przedstawiły dzieci podczas „Koronkowego Słoneczka” pokazały różnorodne talenty maluchów z naszej gminy- zabawa na scenie umożliwiła im prezentację własnego dorobku artystycznego, wymianę doświadczeń oraz promocję twórczości  zarówno w sferze wokalnej, tanecznej jak i aktorskiej. Po prezentacjach dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Organizacja tego typu przedsięwzięć pokazuje, że dla dzieci niezwykle ważna jest obecność na scenie- pozwala im na rozwijanie własnych umiejętności, uczy odwagi i pewności siebie. Wierzymy, że w następnym roku maluchy po raz kolejny zadziwią nas swoja energią i radością na scenie.