Centrum Kultury

Kontakt

Odwiedziło nas

0838203
Dzisiaj
W tym tygodniu
Od zawsze
137
345
838203

Home

O nas

Do roku 1997 działały w Gminie Bobowa dwie niezależne instytucje upowszechniania kultury: Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Od 1 stycznia 1998 roku wolą radnych połączono te instytucje w jedno. Nowa instytucja otrzymała nazwę Centrum Kultury w Bobowej. Natomiast od 1 stycznia 1999 r. Centrum Kultury otrzymało dodatkowe zadania i nową nazwę. Od tej pory nasza instytucja nosi nazwę Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.

Organizatorem Centrum jest Rada Miejska w Bobowej. Bezpośredni nadzór nad Centrum sprawuje Burmistrz Bobowej.

Centrum jest instytucją kultury wpisaną do Gminnego Rejestru Instytucji Kultury pod poz. nr 1/98 i posiada osobowość prawną.

Celem działania Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej i zaspokajającej potrzeby kulturalne mieszkańców oraz upowszechnianie i promocja kultury lokalnej w kraju i za granicą.

Główną siedzibą Centrum Kultury i Promocji Gminy jest budynek przy ul. Grunwaldzkiej 18, natomiast sala widowiskowa „Koronka” mieści się ul. Rynek 2

Ponadto w skład CKiPGB wchodzą:

- Biblioteka Publiczna w Bobowej przy ul. Grunwaldzkiej 18

- Filia Biblioteki Publicznej w Wilczyskach - Dom Kultury w Wilczyskach

- Filia Biblioteki Publicznej w Siedliskach - Wiejski Dom Kultury w Siedliskach

W ramach amatorskiego ruchu artystycznego przy CKiPGB działają:

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Koronka”

Orkiestra Dęta w Bobowej

Orkiestra Dęta w Siedliskach

W jednym z pomieszczeń Centrum Kultury przy ul. Grunwaldzkiej działa również Galeria Koronki Klockowej prezentująca piękne i unikatowe dzieła bobowskich koronkarek.